O našich záhradách

Osobná Záhrada

 

Záhrada by mala mať prvok vašej jedinečnosti. Niečoho takého, čo je vám blízke, charakterizuje vás to, vystihuje. Premýšľajte, čo by to mohlo byť? Možno rodinné stromy, ktoré vysadíte, keď sa vám narodia deti. Magnólia, ktorú pestovala vaša starká, záhradné posedenie v tvare loďky, keď snívate o plavbe na mori. Alebo aj pekné fotky zavesené na plote. Veď záhrada je rozšírením obytného priestoru domu :-).

 

 

aby bola záhrada pekná

 

Záhrady navrhujeme tak, aby boli počas celého roka atraktívne a premenlivé.

Máme radi jarné cibuľoviny, či v záhonoch, alebo len tak voľne v trávniku. Milujeme rozmanitosť a farebnosť trvaliek. Radi používame trávy, ktoré pôsobia vzdušne a ľahko.

Veríme, že záhrada by mala prinášať svojim užívateľom rovnako relax ako úžitok. Preto s obľubou používame aj v okrasných záhradách ovocie - jablone, hrušky, čučoriedky, jahody, ríbezle a iné. Dodávajú záhrade život a ak sa vyberú správne odrody, nevyžadujú toľko starostlivosti ako rôzne okrasné druhy.

 

 

 

 

Správny výber rastlín

 

Pomôžeme vám s výberom vhodných rastlín do vašej záhrady. Správny výber druhov a množstva použitých rastlín vám ušetrí peniaze a smútok nad uhynutými rastlinami. Ušetríte i čas, pretože odolné druhy potrebujú menej starostlivosti.

Pri rastlinách je dôležitý aj ich pôvod. Zeleň, ktorú kúpite vo veľkých nákupných centrách v drvivej väčšine nepochádza z našich pestovateľských podmienok - a teda nie je zvyknutá na zimné mrazy alebo letné suchá.

Materiál, ktorý zabezpečujeme my, pochádza od slovenských a českých škôlkarov a je pre vašu záhradu vhodnejší i lacnejší.

Keďže nie sme záhradníctvo, neobmedzujeme výber rastlín len na vlastné výpestky a obmedzené množstvá. Naopak, vieme, kde čo hľadať a radi sa necháme uniesť fantáziou!

 

 

záhrada,v ktorej nebudete otrokom

 

Záhrady, ktoré navrhujeme rešpektujú vaše možnosti na následnú údržbu - časové, finančné i motiváciu.

Z tohto dôvodu vám ponúkame rôzne nekonvenčné riešenia - napríklad namiesto trávnika dať kvetinovú lúku, ktorú netreba zavlažovať a kosiť častejšie ako 3-krát do roka, namiesto tradičného kvetinového záhona extenzívne záhony s nízkymi nárokmi na údržbu a iné.

 

 

 

 

Aby ste si mohli povedať, že investícia do záhrady je rozumná

 

Ak budete mať v záhrade správne rozložený priestor a dobre zvolené rastliny, budete spokojný. Nebudete mať v budúcnosti potrebu niečo prerábať a presádzať, pretože ste sa na prvýkrát "netrafili". Preto je dôležité premyslené plánovanie a poriadny projekt záhrady.

 

 

 

Čo nerobíme

  • nekopírujeme to, čo majú susedia,

  • nenavrhujeme niečo, čo nepotrebujete, zbytočne predražuje dielo a zvyšuje náročnosť na údržbu (iba ak by ste si za tým vyslovene stáli :-) ),

  • nemáme radi tuje!

  • nerobíme návrhy zdarma - pretože si vážime naše vedomosti.

 

Ak sa vaše predstavy o záhrade stretajú s našimi, poďme sa pustiť do vašej záhrady spolu!