Zaľúbený odkaz z prírody <3

Všimli ste si niekedy, že v prírode sa na vás sypú zo všetkých strán ľúbostné vyznania. Na každej strane je nejaké srdiečko. Že je to hlúposť? Tak sa dobre pozrite!


    

     Zaľúbené trvalky 

 

Trvalky sú rastliny, ktoré na svojom mieste rastú viac rokov. S obľubou si ich sadíme do záhrad, lebo majú pekné listy a kvety. Okrem toho, niektoré vytrvalo posielajú aj jemné odkazy lásky. Pri pohľade na srdcovku s množstvom srdiečok - Dicentra spectabilis (aj na obrázku vyššie) si to musí všimnúť každý. Kedysi bola takmer v každej vidieckej záhrade. Dnes sa našťastie znovu vracia.  Spolu s papraďami, hostami alebo okrasnými trávami ich má nejedna moderná záhrada. Táto trvalka kvitne v máji, takže ju môžete darovať napríklad na deň matiek.

 


Foto: www.botanika.wendys.cz

 

 

     Stromy a ich prejavy lásky

 

Zbadali ste, že aj stromy, ktoré sú okolo nás, nám posielajú zaľúbené odkazy? Každoročne sa odejú do listových srdiečok a na jeseň nás nimi zasýpajú. Týchto neúnavných ctiteľov máte úplne všade naokolo. Napríklad obyčajná lipa. Nie nadarmo sa jej hovorí "strom lásky".

 

  

foto: www.ywt.org.uk, m.taggmanager.cz 

 

Úplne originálne prejav lásky vyjadruje strom cercidovník (Cercidiphylum japonicum). Jeho srdiečka totiž šíria na jeseň do svojho okolia sladkú vôňu domácich koláčov. Takže, ak vás tento strom zláka do svojej blízkosti, opätujte mu náklonnosť objatím. Ak ste ešte nikdy strom neobjali, nebojte sa toho! Je to skvelý spôsob ako načerpať z prírody energiu a skúsiť niečo nezvyčajné.

 

foto: http://www.ayearinseattlegardens.com

 

 

     Vyznanie od zeleniny

 

Ani zelenina nezaostáva a ukazuje prekypujúcu lásku. Klíčiaca reďkovka, ktorú si môžete vypestovať i na balkóne, vám ľúbostný odkaz povie vždy, keď sa na ňu pozriete. Keď ju zjete, bude vám to hovoriť indický špenát. Ojímajúcu mrkvičku aj srdiečkový zemiak môžete tiež vypestovať na jedlom balkóne alebo v permakultúrnej záhrade.

 

 

    

foto: www.urobsisam.topky.sk, www.kvetyazahrada.sk, en.wikipedia.org 

 

 

     Interiérový vyznávači lásky

 

Keď si dáte kúsok prírody aj dovnútra, izbové rastliny vás budú zahŕňať láskou celý deň. Okrem toho, srdiečové Anthurium čistí vzduch od toxínov, papraď Asplenium dobre zvlhčuje vzduch. Philodendron sa ľahko rozmnožuje odrezkami, takže môžete zelené srdiečka rozdávať i tým, ktorých máte radi. Podobne jednoducho sa rozmnožuje aj africká fialka. Len jeden lístok - srdiečko stačí, aby narástla nová rastlina.

    

 

Foto: www.slowfamilyonline.com, http://i299.photobucket.com, www.lepsiebyvanie.centrum.sk


  

 

Foto: www.telegraph.co.uk, www.carolscornwall.com 

 

Príroda je dielom lásky pre nás a rozpráva nám o tom na každom kroku.

Keď pôjdete nabudúce do prírody, všimnite si všetky tie srdiečka a cíťte sa ľúbení!


« Späť na zoznam