Druhy machov

Machy a lišajníky, ktoré sa používame výrobu machových stien a obrazov sú 100% prírodné. Sú zbierané šetrným spôsobom tak, aby bola zabezpečená ochrana prírody. Potom sú upravené procesom mumifikácie.

 

Prirodzená vlhkosť je nahradená roztokom šetrným k životnému prostrediu a potravinárskou farbou, aby si mach udržal vláčnosť a farbu.

Machy na stenu sa teda bez úpravy nedajú nahradiť machom z lesa, ktorý by ste si mohli sami nazbierať pri prechádzkach, ako si občas niektorí myslia ;-).

   

LESNÝ MACH

Plochý, nízky, lesný mach je najvďačnejší na veľké machové steny. Tvoria ho plôšky, ktoré sa od seba mierne líšia textúrou a farbou, preto pri použití iba tohto druhu machu vznikajú akoby fľaky.

Lesný mach je nízky a dá sa strihať do rôznych tvarov. Preto je ideálny napríklad na machové logo firmy, či machové piktogrami.

 

kopčekový mach

Kopčekový mach je najluxusnejší mach. Vytvára plastickú štruktúru, ktorá vyzerá veľmi pekne pri nasvietení, alebo v kombinácii s ostatnými machmi a stabilizovanými rastlinami.

Používa sa hlavne na machové obrazy alebo na väčšie plochy v kombinácií s lesným machom a lišajníkmi.

 

lišajníky

"Machové lišajníky" alebo islandské lišajníky sú na dotyk príjemné a vláčne.

Vďaka svojej vyššej výške a štruktúre sa výborne hodia do priestorov, kde treba upraviť akustiku. Machové lišajníky sú teda ideálne na machové steny na chodby, akustické paravany do kancelárií, machové obrazy na steny reštaurácií a kaviarní a podobne.

Výborne sa z nich tiež vyrábajú rôzne tvary ako napríklad firemné logo z machu.

 

Ak si chcete pozrieť mach osobne, kontaktujte nás.